100 dla Niepodległej

Wtorek, 17 marca, był dla naszej szkoły dniem szczególnym. Odbył się bowiem konkurs pieśni patriotycznej „100 dla Niepodległej” – radosne świętowanie stulecia odzyskania niepodległości  przez Polskę.

Uczestnicy konkursu, uczniowie wszystkich klas oraz rodzice i zaproszony gość  – p. Grażyna Sosnowska, przypomnieli pieśni i piosenki, które towarzyszyły młodym strzelcom i legionistom, pozwalały przetrwać trudy walki oraz dodawały otuchy i rozweselały. Uczniowie, śpiewając najbardziej znane i najpiękniejsze pieśni patriotyczne oddali hołd tym wszystkim, którzy walczyli o wolną Polskę nie tylko w czasie powstań narodowych, ale również w czasie I i II wojny światowej.

Bardzo ważnym punktem uroczystości było wręczenie Orderu Przyjaciel SP 4 wieloletniej wicedyrektor szkoły obecnie radnej miasta Ostrołęki p. Grażynie Sosnowskiej. Zgodnie z regulaminem osoba nominowana do otrzymania tak ważnego wyróżnienia musi zawsze wykonać 3 zadania. Nasz gość musiał się zmierzyć m.in. z wykonaniem pieśni „Mazurek 3 Maja” czy udzieleniem wyczerpującej odpowiedzi na pytanie – „Czy Ostrołęka jest miastem przyjaznym dzieciom?”. Pani Sosnowska poradziła sobie z zadaniami doskonale i tym samym dołączyła do grona Przyjaciół SP 4.