BEZPIECZNY INTERNET

28 lutego odbył się w naszej szkole apel z okazji Dnia Ochrony Danych Osobowych oraz Dnia Bezpiecznego Internetu. Uczniowie klasy VIII A przygotowali ciekawe przedstawienie, którego celem było pokazanie zagrożeń związanych z serfowaniem w sieci. Ich gra aktorska przykuła uwagę widzów. Była to dla wszystkich dobra lekcja radzenia sobie z niebezpieczeństwami w wirtualnym świecie. Apel zapoczątkował szereg działań o tej tematyce, które będą miały miejsce w naszej szkole do końca maja.

Nasza szkoła już od kilku lat bierze udział w programie „Twoje dane – Twoja sprawa Skuteczna ochrona danych osobowych. Inicjatywa edukacyjna skierowana do uczniów i nauczycieli”.  Program realizowany jest pod honorowym patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej, Rzecznika Praw Dziecka a także przez Urząd Ochrony Danych Osobowych. W tym roku także przystąpiliśmy do IX edycji. Jej celem jest upowszechnienie wiedzy o ochronie danych osobowych i prawa do prywatności poprzez kształtowanie świadomych i odpowiedzialnych postaw w tym obszarze.