Happening o ochronie danych osobowych

Z okazji Dnia Ochrony Danych Osobowych i Dnia Bezpiecznego Internetu uczniowie klasy II b wraz z wychowawcą zaplanowali happening o ochronie danych osobowych. Drugoklasiści przypomnieli swoim kolegom o obowiązku ochrony danych osobowych oraz o tym, że nasza szkoła bierze udział w programie UODO „Twoje dane – Twoja sprawa”. Rozdali również specjalnie przygotowane na tę okazję ulotki przypominające o zasadach ochrony danych w internecie z prośbą o przekazanie ich innym osobom – przyjaciołom i członkom rodziny. Każda klasa wylosowała dla siebie wierszyk-rymowankę zachęcającą do ochrony danych osobowych. W naszej szkole w ramach programu „Twoje dane – Twoja sprawa” odbywają się także zajęcia w każdej klasie dotyczące ochrony danych, gry i zabawy w świetlicy związane z tym tematem oraz przygotowywane są gazetki informacyjne na korytarzu szkolnym i w salach lekcyjnych.