„Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny”

Kampania społeczna „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny”

Od 31 sierpnia 2014 r. każdy pieszy, poruszający się po zmierzchu po drodze, poza obszarem zabudowanym, musi mieć element odblaskowy. Zasada jest prosta: im jesteśmy bardziej widoczni, tym lepiej. W związku z tym Samorząd Województwa Mazowieckiego, Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie, jak i Mazowiecka Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w porozumieniu z Wojewódzkimi Ośrodkami Ruchu Drogowego rozpoczęli w 2014 roku kampanię społeczną „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny”.
W dniu 22 października do naszej szkoły przybyli przedstawiciele tej kampanii. Podczas spotkań z uczniami funkcjonariusze policji omawiali rodzaje zagrożeń na jakie jest narażona młodzież w codziennym życiu i jak się przed nimi chronić. Uczniowie poznali zasady udzielania pierwszej pomocy pod bacznym okiem ratowników medycznych. Młodzież również miała okazję zaprezentować swoje umiejętności jazdy na rowerze pokonując przygotowany tor rowerowy. Wszyscy uczestnicy otrzymali elementy odblaskowe tzw. „zestawy BRD”, oraz wzięli udział w konkursie wiedzy o ruchu drogowym – zwycięzca otrzymał rower.