Kolejny sukces naszej Małgosi :)

6 maja 2018 r. wręczone zostały nagrody w konkursie „Ojczysty – dodaj do ulubionych”, którego finał odbył się 9 kwietnia 2018 roku w Liceum Ogólnokształcącym im. Gen. Józefa Bema w Ostrołęce. Wśród 80 uczniów szkół gimnazjalnych oraz średnich z miasta i powiatu ostrołęckiego wzięły również udział uczennice klasy III B: Dżesika Szymczyk, Agnieszka Kuskowska, Małgorzata Śmiarowska, Julia Lenkiewicz. Dziewczęta musiały zmierzyć się z różnymi zagadnieniami językowymi, które obejmowały m.in. znajomość poprawnych form wyrazów, znaczeń trudnych słów, odmianę nietypowych nazwisk. Przydatna okazała się również wiedza dotycząca stosowania imiesłowowych równoważników zdań. Trzeba przyznać, że zagadnienia językowe dla wielu Polaków stanowią istotną barierę  . W końcu nie każdy wie, która z form: „ten skwarek” czy „ta skwarka” jest prawidłowa. A może obie ? Jednakże  nasza Małgosia Śmiarowska poradziła sobie świetnie, wykazując się wiedzą oraz intuicją językową, o czym świadczy jej wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy.