Magdalena Mielnicka – uzdolniona stypendystka – autorka bajki dla dzieci

We wtorek, 20 czerwca uczniowie klas IIa i IIIb szkoły podstawowej mieli niebywałą okazję stać się pierwszymi odbiorcami dwujęzycznej bajki, którą napisała uczennica klasy
Ia gimnazjum Magdalena Mielnicka. Książka powstała w ramach Mazowieckiego Programu Stypendialnego dla uczniów szczególnie uzdolnionych – najlepsza inwestycja w człowieka. Projekt był realizowany w tym roku szkolnym.

Napisana przez Magdę bajka jest nie tylko świetnym sposobem nauki języka angielskiego, ale również przedstawia problemy osób niepełnosprawnych. Treść bajki opowiada o księżniczce, która na początku nie tolerowała osób jeżdżących na wózkach inwalidzkich. Później wszystko się zmieniło… Okładka do książki oraz ilustracje zostały narysowane przez dzieci ze szkoły podstawowej, w tym przez uczniów ze spektrum autyzmu. Jeden egzemplarz książki została przekazany do biblioteki szkolnej. Zachęcamy do czytania.