Obchody 100-lecia Szkoły Podstawowej nr 4 w Ostrołęce

Obchody 100-lecia Szkoły Podstawowej nr 4 w Ostrołęce odbyły się w piątek, 19 października. Pierwsza uroczystość rozpoczęła się o godz. 10.00 i skierowana była do władz miasta oraz pracowników szkoły. W pierwszych rzędach zasiedli także byli nauczyciele i pracownicy szkoły, którzy ze wzruszeniem oglądali dawne zdjęcia i przyglądali się zmianom, które zaszły w „Czwórce”. Po przedstawieniu części artystycznej głos zabrali zaproszeni goście.

Po południu na obchody 100-lecia stawili się tłumnie rodzice i absolwenci Szkoły. Uściskom, uśmiechom nie było końca. Co i rusz rozlegały się okrzyki radości po rozpoznaniu dawno nie widzianych kolegów czy koleżanek. Zaproszeni goście po wpisaniu się na listę obecności, otrzymaniu tarczy okolicznościowej udali się do sali gimnastycznej, by obejrzeć program artystyczny – „To już 100 lat!”  Dyrektor szkoły p. Dariusz Bastek powitał wszystkich zebranych, a najgorętsze słowa powitania skierował do najstarszego absolwenta szkoły przybyłego na uroczystość 93-letniego p. Denkiewicza. W swym przemówieniu nawiązał do 100-lecia państwa polskiego, mówił  z czego jesteśmy dumni i czego dokonaliśmy jako szkoła. Zaprezentowany program artystyczny, przypominający 100-letnie dzieje szkoły, dostarczył zgromadzonym wielu wzruszeń. Niejeden z absolwentów ukradkiem ocierał łzy. Również niezwykle wzruszającym momentem dla wielu było wystąpienie ich dyrektora szkoły – p. Bronisława Bacławskiego. Powitanie „Dzień dobry dziewczynki i chłopcy” poderwało wszystkich z krzeseł, no i oczywiście rozległo się gromkie: ”dzień dobry panie dyrektorze”. Niespodzianką dla zgromadzonych były życzenia przesłane drogą elektroniczną zza oceanu od absolwentki szkoły – kol. Beaty Andrzejewskiej, autorki piosenki wykonywanej w czasie uroczystości „Nie mijaj wiosno”. Później był poczęstunek, zwiedzanie szkoły, spotkania w salach z kolegami i koleżankami. Każdy próbował odnaleźć się na wyświetlanych zdjęciach. Goście mogli również przenieść się czasie, oglądając wystawę „Powrócisz tu…” zasiąść w ławce, popisać piórem, zajrzeć do dawnych podręczników. Ci młodsi po raz pierwszy mieli okazję zobaczyć, np. magnetofon szpulowy. Spotkanie absolwentów zakończył uroczysty bankiet w sali „Augustyniak”. Rozmowom, wspomnieniom, no i oczywiście tańcom nie było końca.

Autorem zdjęć jest pan Dariusz Pogorzelski.

« 1 z 3 »