Rada rodziców

Drodzy Rodzice !

Miło nam Was przywitać. Dziękujemy za zaufanie i wierzymy że działając wspólnie  uda nam się zrobić wiele dla naszych dzieci i troszczącej się o ich rozwój szkoły.

Miło nam przedstawić Skład Prezydium Rady Rodziców w  roku szkolnym 2017/2018

Przewodnicząca  –  Edyta Załęska

Zastępca  –  Agnieszka Zarzecka

II Zastępca  –  Barbara Dylewska

Sekretarz  –  Jolanta Romanik

Skarbnik  –  Monika Kuskowska

Zapraszamy do zaglądania tutaj i przyłączenia się do naszej facebookowej grupy „Czwórka na Piątkę” https://www.facebook.com/groups/839220902866149/

Mówi się, że być dobrze poinformowanym to połowa sukcesu a reszta  to plan, szczere chęci i  gotowość do poświęcenia czasu. Zapraszamy wszystkich chętnych do współpracy i czekamy
na  wasze pomysły.

Składka Rady Rodziców w roku szkolnym  2017/2018 wynosi 50zł na dziecko czyli 100% wpłaty (to tylko 5zł miesięcznie).
W tym roku każdy rodzic może dokonać wyboru jaką kwotę chce przeznaczyć i  w tym celu podpisuje deklarację u skarbnika w klasie.

************************************************************************************

Dziękujemy wszystkim wspierającym nasze działania i wpłacającym składkę na komitet rodzicielski.

To ważne – dzięki naszym pieniądzom udaje się pomóc dzieciakom i nauczycielom  w realizacji ich pomysłów, które ubarwiają szkolną codzienność.

Fundusze Rady Rodziców przeznaczane są na działania motywujące do nauki, ale także te, które sprzyjają integracji i zabawie.

Podsumowując: wszystkie pieniądze, które wpłacamy, wracają do naszych dzieci – czasem w formie materialnej, a czasem  w równie ważnej w wieku szkolnym postaci przeżyć w gronie rówieśników.

Wpłat na fundusz Rady Rodziców można dokonywać u naszego skarbnika – Moniki Kuskowskiej, pieniądze przyjmą również wychowawcy, a dodatkowo można wpłacać na konto Rady Rodziców:

38 1930 1666 2066 6603 7615 0001

dopiskiem w tytule „składka na fundusz RR + imię i nazwisko dziecka“

Ponieważ ciekawe dla naszych dzieci inicjatywy czy pomoce dydaktyczne  zazwyczaj wymagają nakładów finansowych, nauczyciele systematycznie ubiegają się o wsparcie w różnego rodzaju projektach. Niestety przy tak wielu potrzebach każda dodatkowa pomoc jest nieoceniona. Dlatego, jeśli macie możliwość pozyskania pieniędzy, materiałów plastycznych, spożywczych lub innych, które można by wykorzystać podczas szkolnych imprez – zgłoście się do wychowawcy lub członka Rady Rodziców na pewno zostaną dobrze wykorzystane.

Kochani! Od marca 2017r w naszej szkole obowiązują nowe ustalenia dotyczące używania telefonów komórkowych. W trosce o zdrowie, bezpieczeństwo, skupienie podczas lekcji i dobre relacje naszych dzieciaków z rówieśnikami rodzice, dyrekcja i rada pedagogiczna wspólnie stworzyły regulamin korzystania z telefonów na terenie szkoły i wprowadziły go w życie. Wstępne obserwacje pokazują, że to była dobra decyzja. Do wszystkiego trzeba się przyzwyczaić – jednym przychodzi to łatwiej, innym trudniej, ale wierzymy, że jeśli połączymy siły, wszyscy w efekcie będziemy zadowoleni.

Apel do środowiska szkolnego

Przekaż 1% podatku na działalność swojej szkoły

Rodzice, Nauczyciele ,Przyjaciele Naszej Szkoły

Szanowni Państwo,

Dążąc do zdobycia  dodatkowych środków finansowych na  działalność statutową  szkoły, Rada Rodziców przystąpiła do programu: Przekaż 1% podatku na działalność swojej szkoły. Program umożliwi  pozyskiwanie przez radę rodziców  1% podatku  za pośrednictwem Fundacji „Rodzice Szkole”, Organizacji Pożytku Publicznego nr   KRS: 0000268115.

Polecając  tę formę gromadzenia funduszy, przeznaczanych na  poprawę warunków nauczania naszych dzieci, prosimy także o zainteresowanie nią Państwa przyjaciół i  znajomych oraz   poinformowanie  ich, że  mogą tą drogą wspomóc szkołę i jej uczniów.

Celem dokonania ww. operacji każdy z darczyńców powinien wpisać  w odpowiedniej rubryce zeznania podatkowego za rok 2017 (PIT 28 poz. 136,  PIT 36 poz. 325, PIT 36L poz. 96,   PIT 37 poz. 139,  PIT 38 poz. 59,  PIT 39 poz. 53)    – „RR Szkoły Podstawowej nr 4 w Ostrołęce”

Szczegółowe informacje o działalności Fundacji Rodzice Szkole” znajdują się na stronach internetowych: www.rodziceszkole.edu.pl i www.radyrodzicow.pl

RADA RODZICÓW  🙂