Rada rodziców

Drodzy Rodzice!

Miło nam Was przywitać  – nam, czyli Radzie Rodziców naszej szkoły 🙂

Dziękujemy Wam za zaufanie  – jesteśmy przekonani, że jeśli będziemy działać razem, uda nam się zrobić wiele dla naszych wspólnych dzieci i troszczącej się o ich rozwój szkoły.

W tym roku zdecydowaliśmy, że reprezentować nas będą:

Przewodnicząca         Bogusia Mrozek-Ponichtera

I zastępca        Edyta Załęska

II zastępca       Agnieszka Zarzecka

Skarbnik/sekretarz           Monika Kuskowska

Zapraszamy do zaglądania tutaj i przyłączenia się do naszej facebookowej grupy „Czwórka na Piątkę” (https://www.facebook.com/groups/839220902866149/) – mówi się, że być dobrze poinformowanym to połowa sukcesu. Druga połowa to plan, szczere chęci, gotowość do poświęcenia czasu i zaangażowanie 🙂 czekamy na sygnały od Was, pomysły, uwagi – co kilkadziesiąt głów, to nie jedna 🙂

Dziękujemy tym, którzy zdecydowali się wesprzeć nasze działania, wpłacając składkę na komitet rodzicielski. To ważne – dzięki naszym pieniądzom udaje się pomóc dzieciakom i nauczycielom  w realizacji ich pomysłów, które ubarwiają szkolną codzienność.

Fundusze Rady Rodziców przeznaczane są na działania motywujące do nauki, ale także te, które sprzyjają integracji i zabawie – wszyscy wiemy przecież, że w dobrej atmosferze i z zainteresowaniem chętniej i skuteczniej przyswaja się wiedzę .

W tym roku wysokość stawki wynosi:

50 zł za pierwsze dziecko (może być wpłacane na raty, w wyjątkowych sytuacjach w części)

25 za drugie

0 zł za trzecie i kolejne

Jako rodzice wspieramy z zebranych środków:

• inicjatywy samorządów uczniowskich, dzięki którym dzieci uczą się aktywności i samodzielności, a odnoszone sukcesy dają im satysfakcję i zachęcają do dalszego działania
  • wsparcie organizacji różnego rodzaju konkursów przedmiotowych i kreatywnych, które są zachętą do rozwijania się w różnych kierunkach i szansą na pierwsze „życiowe“ sukcesy
  • zakup nagród książkowych na koniec roku szkolnego dla uczniów, którzy wyróżniają się wysokimi wynikami w nauce, zachowaniem lub sukcesami edukacyjnymi czy sportowymi
  • działania dające dzieciom szansę poznawania różnego rodzaju dziedzin kultury, np.: wyjazdy do muzeum, spotkania z ciekawymi ludźmi – już niebawem – dzięki współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną – być może uda sie zaprosić autorkę jednych z najbardziej lubianych i znanych w Polsce książek dla dzieci – Agnieszkę Frączek.
  • organizację uroczystości Dnia Edukacji Narodowej poprzez zakup kwiatów, składanych na ręce Pani Dyrektor w podziękowaniu za całoroczną pracę z naszymi dziećmi
  • przygotowanie balu noworocznego dla uczniów wszystkich poziomów nauczania

Podsumowując: wszystkie pieniądze, które wpłacamy, wracają do naszych dzieci – czasem w formie materialnej, a czasem  w równie ważnej w wieku szkolnym postaci przeżyć w gronie rówieśników.

Wpłat na fundusz Rady Rodziców można dokonywać u naszego niezawodnego skarbnika – Moniki Kuskowskiej – która kilka razy w roku pojawia się w szkole, specjalnie po to, by zebrać pieniądze. Jeśli zdarzy się tak, że nie ma możliwości wpłaty wtedy, kiedy Monika dyżuruje, pieniądze przyjmą również wychowawcy, a dodatkowo można wpłacać na konto Rady Rodziców:

38 1930 1666 2066 6603 7615 0001

dopiskiem w tytule „składka na fundusz RR + imię i nazwisko dziecka“

Ponieważ ciekawe dla naszych dzieci inicjatywy czy pomoce dydaktyczne  zazwyczaj wymagają nakładów finansowych, nauczyciele systematycznie ubiegają się o wsparcie w różnego rodzaju projektach. Wiele z nich już zrealizowano, a niektóre trwają, zapewniając interesujące zajęcia uczniom i nowoczesne wyposażenie szkole. Jednak – jak wiadomo – przy tak wielu potrzebach – każda dodatkowa pomoc jest nieoceniona. Dlatego, jeśli macie możliwość pozyskania pieniędzy, materiałów plastycznych, spożywczych lub innych, które można by wykorzystać podczas szkolnych imprez – zgłoście się do wychowawcy lub Bogusi Ponichtery – na pewno zostaną dobrze wykorzystane. Jeśli macie ciekawe umiejętności, zawody lub znacie ludzi, których warto przedstawić dzieciom i młodzieży jako przykład i inspirację – również czekamy na sygnał.

—————————————————————————————————

Kochani! Od początku marca w naszej szkole obowiązują nowe ustalenia dotyczące używania telefonów komórkowych. W trosce o zdrowie, bezpieczeństwo, skupienie podczas lekcji i dobre relacje naszych dzieciaków z rówieśnikami rodzice, dyrekcja i rada pedagogiczna wspólnie stworzyły regulamin korzystania z telefonów na terenie szkoły i wprowadziły go w życie. Wstępne obserwacje pokazują, że to była dobra decyzja. Do końca semestru przyglądamy się bacznie efektom i wyciągamy wnioski. Jednak przestrzeganie i egzekwowanie nowych zasad często przychodzi dzieciakom z trudem. Pomagają im w tym nauczyciele, pomóżmy i my. Rozmawiajmy o tym, do czego służy telefon, jakie niesie zagrożenia, dlaczego warto respektować zasady szkolne, jakie można ponieść konsekwencje, kiedy nie będziemy ich respektować, a przede wszystkim poszukajmy wspólnie korzyści płynących z ograniczenia w używaniu telefonów czy internetu podczas pobytu w szkole. Do wszystkiego trzeba się przyzwyczaić – jednym przychodzi to łatwiej, innym trudniej, ale wierzymy, że jeśli połączymy siły, wszyscy w efekcie będziemy zadowoleni. Wiosenne pozdrowienia.