Spotkanie z absolwentem – Adamem Konowalskim

27 listopada 2017 r., aktor i uczniowie. Jedno z najlepszych połączeń jakie szkoła mogła sobie  wymarzyć. Uczniami byliśmy my, a aktorem cudowny człowiek, Adam Konowalski. Adam ukończył naszą szkołę w 1998 r. i chodził wówczas do klasy VIIIb razem z panią Anetą Pogorzelską (Denkiewicz) (naszą anglistką). Adam kontynuował naukę w I LO w Ostrołęce, a po maturze studiował w Państwowej Szkole Filmowej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi czyli na tzw. Łódzkiej Filmówce. Adam zagrał wiele drugoplanowych ról w polskich serialach m.in.: „Druga szansa”, „Lekarze”, „Przyjaciółki”, „Prosto w serce” , zagrał również główną rolę w filmie „Kop głębiej” (2011).

Klasa IIIb gim. była zaszczycona wzięciem udziału w warsztatach, na których wszytko opierało się na improwizacji. Warsztaty były bardzo udane, a my wcale nie zamierzaliśmy wychodzić z sali.

Następnym punktem spotkania było spotkanie w formie pogawędki. Dziewczyny z klasy IIIb gim: Dżesika Weronika Szymczyk oraz Julia Lenkiewicz, przeprowadziły krótki wywiad z Adamem. Wszyscy byli bardzo zadowoleni i z uwagą przysłuchiwali się odpowiedzi na pytania.

Mamy nadzieję, że  Adam jeszcze nas odwiedzi oraz ciepło wspomni spotkanie z nami.