Środowisko lokalne

KULTOWNIA – OCK

SALA DOŚWIADCZANIA ŚWIATA

Nasi uczniowie systematycznie uczestniczą w terapii w Sali Doświadczania Świata, znajdującej się w Domu Pomocy Społecznej w Ostrołęce przy ul. Rolnej. Sala umożliwia im poznawanie i doświadczanie świata, ułatwia odbiór i interpretację bodźców płynących z otoczenia, jak również zapewnia odprężenie, wyciszenie i wypoczynek. W przeciwieństwie do wielu sytuacji życia codziennego, które wymagają od uczniów dostosowywania się, w Sali Doświadczania Świata stworzone jest takie otoczenie, którym to oni decydują o  wyborze aktywności i czasie jej trwania. Różnorodność oferowanych bodźców poprawia funkcjonowanie dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu, jak również niweluje zachowania niepożądane, które na co dzień dezorganizują  zajęcia lekcyjne.