Wycieczka do Olsztyna

30 stycznia 2020 r. uczniowie klas: IVA, VA i VIA,  pod opieką wychowawców, uczestniczyli w wycieczce do Olsztyna. Głównym celem było obejrzenie przepięknego spektaklu w Teatrze im. Stefana Jaracza „Baśń o pięknej Parysadzie i o ptaku Bulbulezarze”. Na dużej scenie uczniowie mieli okazję zobaczyć prawdziwą baśń, w której dominowały: magia, trochę mroku, dawka strachu, garść humoru i mnóstwo piękna. Piękna Parysada, niezwykłe rekwizyty, muzyka grana na żywo, efekty specjalne wyczarowane przez machiny teatralne wprowadziły widzów w niezwykły klimat bliskowschodnich opowieści, powodując zachwyt, zdumienie, oczarowanie …

Kolejny punkt programu dotyczył zwiedzania Zamku Kapituły Warmińskiej Muzeum Warmii i Mazur. Uczniowie, podzieleni na grupy, uczestniczyli w warsztatach: „Muzealny Detektyw” i „Zamkowe ciekawostki”. Po sporej dawce wiedzy każdy miał możliwość utrwalić swój wizerunek obok siedzącego Mikołaja Kopernika. Niektóre dzieci usiadły na kolanach astronoma, pogłaskały jego nos z nadzieją, że jeszcze tu wrócą.

Ostatnim punktem wycieczki był Park Trampolin „7 jump street”. Dużo ruchu, „fikołki”, skoki itp. złożyły się na fantastyczną zabawę, która wyzwoliła w uczestnikach dużo radości, cudowny nastrój i chęć powrotu do tego miejsca.

Żal było wracać, ale w drodze powrotnej- Pani Żenia- przewodnik wróciła do opowieści
o szczycieńskich Pofajdokach (odpowiedniki wrocławskich krasnali) – którzy są  uosobieniem ludowego humoru, ale także prostej mądrości ludzkiej. Chodzili oni własnymi drogami,
ale mimo to byli skorzy do pomocy i bardzo życzliwi.

Nasi uczniowie jednogłośnie ocenili wycieczkę na celujący.