Wycieczka do Wrocławia

„W dniach 13-15 maja razem z klasami IV – VIII pojechaliśmy na wycieczkę do Wrocławia, Jeleniej Góry i Szklarskiej Poręby. Pierwszym punktem naszego programu było zwiedzanie Wrocławia. Na początku szukaliśmy krasnali i oglądaliśmy Ratusz, stare kamienice i inne piękne zabytkowe budynki. Udaliśmy się do miejsca, gdzie oddaje się hołd zwierzętom, które kiedyś pozbawiono życia. Wśród rzeźb zwierząt były: gęś, kaczka, królik, koza, cielę oraz kogut. Następnie poszliśmy obejrzeć Panoramę Racławicką. Jej wielkość i piękno wprawiły nas w zdumienie. Potem udaliśmy się do Jeleniej Góry do miejsca zakwaterowania.

Drugiego dnia poszliśmy w Karkonosze. Przy okazji zwiedziliśmy Hutę Szkła. Tam zobaczyliśmy, jak pan robił różne zwierzątka ze szkła. Niestety tego dnia pogoda nam nie dopisała, było bardzo zimno, padał śnieg z gradem i po dotarciu na szczyt nie mogliśmy podziwiać pięknych widoków. Na szczęście nikt się nie przeziębił.

Trzeciego dnia wróciliśmy do Wrocławia. Tam pojechaliśmy do ZOO. Zwiedziliśmy głównie Afrykarium. Było to niezapomniane przeżycie. Do dziś pamiętamy pływające nam nad głowami wielkie płaszczki  czy rekiny. Następnie ruszyliśmy w drogę powrotną do domu. Bawiliśmy się dobrze i poznaliśmy wiele wspaniałych miejsc godnych polecenia.”

 M.Niewiarowska, kl. VIII a