Z wizytą u Państwa Moszczyńskich

Dnia 12 czerwca 2018 r. klasa VII a wybrała się na spotkanie z absolwentami – rodzicami naszego kolegi Adama Moszczyńskiego. Spotkanie rozpoczęliśmy grą terenową. Każda z drużyn miała do wykonania zadania – niektóre były nawet zabawne, np. zrobienie zdjęcia z przypadkowym przechodniem, ułożenie nazwy drużyny z różnych materiałów i wykonanie zdjęcia. Musieliśmy się również dowiedzieć, od którego roku rozpoczął swą działalność sklep spożywczy. Gdy wszystkie drużyny zakończyły swoje zadanie, upiekliśmy sobie kiełbaski i zajadaliśmy się przepysznym  ciastem i ciastkami. W międzyczasie kapitanowie udowodnili opiekunom i organizatorom, że zadania zostały przez nas wykonane doskonale. Dwie drużyny nie zrobiły wszystkiego jak należy i dla wszystkich odtańczyły znany taniec – „Kaczuchy”. Następnie pani Mariola i pan Maciej podzielili się z nami swoimi wspomnieniami z Czwórki. Opowiadali nam o swoich ulubionych nauczycielach, o różnych uroczystościach szkolnych. Dowiedzieliśmy się, że po podziale klas, znaleźli się w tej samej klasie i byli jak ogień i woda. Pan Maciej stwierdził, że pani Mariola była zawsze grzeczna, doskonale do wszystkiego przygotowana, była przewodniczącą samorządu i właśnie to mu się w niej spodobało, bo on sam już taki perfekcyjny nie był. Następnie Szymon z Adamem urządzili konkurs – Jaka to melodia, ale z Alicją nikt nie miał szans – znała wszystkie grane przez nich utwory. Na piechotę, kilka kilometrów, wędrowaliśmy do szkoły. Spotkanie bardzo nam się podobało, a Państwu Moszczyńskim bardzo dziękujemy za gościnę.